15 Mayıs 2016 Pazar

ERKAN SARIYILDIZ || SESSİZ TANGO"Yaptığın her seçim, kaderinle dansındır."
 

 Ayşe'nin dışarıdan bakıldığında şahane bir hayatı vardı. Yakışıklı, zengin, başarılı bir kocası, mutlu aile tablosunu tamamlayacı bir erkek evlat, iyi semtte bir ev, bir araba ve bir işi vardı. Fotoğrafa uzaktan baktığında her ne kadar imrenilecek bir yaşam gibi gözükse de yakına yaklaştığında aslında öyle olmadığını görüyorsun. Hiçbir şey göründüğü gibi değildir klişesi/gerçeğine bir kez daha tanık oluyoruz. 

"Başkalarını suçlayarak yaşamak..
Çok güzel ve çok kolay..."


Kendini "değersiz", "kaybeden" sürekli bir "kurban" olarak görerek tüm yaşamındaki olumsuzlukların suçunu hep karşısındaki insanlara atarak yaşayan Ayşe, arkadaşının tavsiyesi ile bir danışmana gider. Başta danışmanı çıldırtsa da zamanla ne demek istediğini anlar ve okuyucuya rahat bir nefes aldırır 😃

"Unutma,

Yüzleşmekten kaçındığın sürece
Korkularının daha da çok güçlenmesine sebep olursun."

Yazar Erkan Sarıyıldız; standart bir kişisel gelişim kitabı yazmak yerine standart bir hikayenin içine anlatmak istediklerini yerleştirmiş. Ki bence de böylesi daha keyifli olmuş. 


Kitabın en çok hoşuma giden tarafı yazar Ayşe'nin kaderini okuyucuya bırakıyor. Sen seçiyorsun, o yoldan devam ediyorsun :) Seçenekler her ne kadar kısıtlı da olsa okunması rahat, keyifli bir kitaptı :) 


Tek eleştirim; günlük konuşma esnasında sürekli karşımızdakinin ismini anarak konuşmuyoruz. Yani
-merhaba ayşe, merhaba zeynep, nasılsın ayşe, iyim zeynep, sen nasılsın zeynep gibi :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder